Џенифер Гејтс (25), ќерката на Бил и Мелинда Гејтс вчера се омажила за 30 годишниот Наџил Насар. Свеченоста се одржала на имотот на Гејтс во Њујорк кој се протега на 124 хектари.

Невестата носела венчаница од дизајнерката Ванг, а придружничките биле облечени во фустани во темно зелена боја.

Свадбената торта наводно чинела два милиони долари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.