Поранешниот сопруг на српската пејачка Гоца Тржан, Иван Маринковиќ, пред камерите на едно реално шоу во кое моментално учествува даде скандалозна изјава врзана за својата поранешна сопруга.

Имено, Иван откри дека не верува во магија, но дека ја спречил Гоца започне проект во кој според него трбеала „да го лаже народот“.

Сакам да читам и да се информирам, но признавам дека не верувам во магија. На Гоца на времето и’ понудија да снима емисија од тој тип и да го лаже народот. Сериозна сума беше во игра, но, за среќа, јас бев покрај неа во тие мигови и не ја прифати понудата. Не верувам, и тоа е мое право, истакнал Маринковиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.