Роксана Ванцеа е една од најпопуларните романски старлети која на една локална телевизија води емисија за „утрински вежби“.

Роксана своето деколте секојдневно го става во преден план на телевизиското шоу, а благодарение на неа , телевизијата „Антена“ е најгледана во таа Романија.

Жителите се будат во 7 наутро за да вежбаат со неа, а погледнете и зошто.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.