Наскоро ќе започне новата сезона на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, а една од судиите Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел од жирито.

Не сум возбудена, не се натпреварувам. Сигурно ќе се намачиме. Поповиќ само ќе го земе камшикот и ќе не третира како робови. Верувам дека ова ќе биде уште една успешна сезона и дека ќе има многу изненадувања, вели Бекута и додава:

Тој натпревар е посебен, но борбата започнува подоцна, не е сè готово со победата. Испадна дека незабележителните луѓе направија кариера. Ништо не значи ако немате среќа, дополнила Ана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.