Помошникот-министер за трговија и врски на Босна и Херцеговина, Жељко Матоц, на себе носел само обична долна маица позната уште и како „синдикалка“ за време на онлајн-седницата со останатите министри во Собранието.

Во еден момент за време на седницата Матоц и вечерал, а сето тоа вчудовидено го следеле неговите колеги на нивните компјутери, преку кои учествувале во работата на онлајн седницата.

Инаку, седницата на Собранието на Федерацијата на Босна и Херцеговина се пренесува во живо и е достапна он-лајн за сите граѓани на државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.