Во групата „Фармери“ на Фејсбук граѓани споделуваат фотографии од помор на врапчиња. Велат иста е сутацијата во повеќе делови во Македонија.

Здраво на сите, дали е забележан помор на врапчиња во вашето место на живеење?, пишува на групата на фармери.

 

 

Ова се дел од коментарите:

Сабајле и во кумановско има, и во Свети Николе, и во Кичево, се само дел од коментарите“ под фотографиите со поморот од врапчиња во оваа јавна група  на Фејсбук „Фармери“.

 

Прошетајте малку меѓу Струга и Охрид покрај езерото има колку сакаш вакви мртви и тоа од вчера до денес се случува ова“.

Пред некој ден забележав има и тоа полно“.

Инаку во групата дел од граѓаните коментираат и дека ова се случува во повеќе земји низ светот, не само во Македонија, но причината никој не ја знае.

фото: ФБ Фармери

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.