Денеска во затворот во Шутка, Бојан Јовановски познат како Боки 13 ќе го прослави 33-тиот роденден. Боки 13, кој е притворен во аферата Рекет, отсекогаш беше познат по гламурозни прослави на неговите родендени, со музика, познати пејачки ѕвезди и гости од македонскиот и балканскиот „џет-сет“.

Така на пример, 30-тиот роденден Боки 13 го прослави со подарок 1001 ружа, 32-иот го славеше со вечера, под мотото „Мала Сицилија во Скопје“.

Останува да се види како денеска Бојан ќе го одбележи 33-тиот роденден во притворот во Шутка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.