Овие двајца момци доживеале едно необично искуство на Шар Планина. Имено, додека ги возеле своите велосипеди, на само неколку метри од нив се појавуваат две мечки. Тие им го пресекуваат патот, но за среќа не доаѓа до директен судар иако само неколку секунди ги делат од него. Велосипедистите раскажуваат дека по настанот, поголемата мечка започнала да го следи, но искусните велосипедисти вешто успеале да се извлечат од оваа ситуација.

Погледнете како изгледа средбата со двете мечки!

извор: телеграфи.ком

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.