Доцна синоќа на 50 годишна возраст, ненадејно почина Сашо Михајловски, вработен во телевизија „Алфа“.

Сашо долги години беше вработен во „Алфа“, уште од формирањето на телевизијата, а беше претседател на синдикалната организација.

Со ненадејната смрт на Сашо телевизијата не изгуби само работник, туку голем другар, колега, пријател…

Искрено сочувство од колегите до семејството и неговите блиски.

Погребот е во среда во 11 часот на градските гробишта Бутел во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.