Почина славниот српски композитор, музичар, ТВ водител Милан Миња Субота.

Тој почина на 82-годишна возраст откако долго време боледувал од сериозна болест, пренесуваат српските медиуми.

Во саботата, пред шест дена, тој итно бил пренесен на пулмологија, каде ја загубил битката со болеста.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.