Почина битолчанецот Игор Пармаковски (1970), кој боледуваше од Кронова болест, објави Националната опера и балет.

Битолчанецот кој беше хорист во Националната опера и балет, на социјалните мрежи бараше донации со цел да се оперира. Неговата состојба во последниот период беше мошне критична, со оглед дека до пред некој месец тој имаше едвај 39 килограми.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.