Љубовната приказна на младата руска мисица Оксана Војеводин и некогашниот малезиски крал, султанот Мухамед V од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односно нивното разминување и перипетиите кои ги следеле.

Нивниот однос беше шокантен од самиот старт, почнувајќи од 24-годишната разлика меѓу нив преку културолошките спротивности…

Но, сето тоа траело многу кратко, само неколку месеци подоцна оваа љубов пукнала, а Мухамед заминал толку многу далеку што сакал да утврди дали нивниот син е навистина негов.

Оваа 27-годишна убавица сега решила да проговори за сето тоа и изнела многу детали од нивниот однос.

Меѓу другото, се присетила и за непријатното искуство само нколку денови по венчавката, тогаш на султанот му заѕвонил телефонот, а на екранот пишувало Боб.

Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат за бракот. Се јавив и чув хистерична жена која почна да ми се дере и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас. Ми се дереше и ме праша со кое право јас сум се јавила на телефонот“ – раскажала Оскана, додавајќи дека тоа наводно била неговата сопруга од Чешка која се претставила како Дијана Петра.

Откако Мухамед се вратил од тоалет, го зел телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

Ми кажа дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме венчани. Освен тоа, кажа дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив била поврзана со имотот“ – рекла убавата Русинка.

Дијана Петра, исто така наводно постојано ѝ испраќала заканувачки пораки на Оскана и на нејзините пријатели.

View this post on Instagram

Mom, give me!🖐🏼 Finally, Leon started to move around the house by his own … Along with this joy, a lot of worries came about how to protect my hyperactive and inquisitive baby … Most of all, he is interested in sockets, which I closed from him with special plugs. Moreover, we have panoramic windows with balconies and I will have to put up protection so he doesn’t enter there…. We hid all wires, teapots with boiling water, any glass and vases that can fall down and harm Leon. One girl recently recommended me to fix the TV screen to the wall so that it does not fall on the baby. And to buy a butterfly for the head to protect from bangs of babies – Leon often falls sideways and bangs his head. What other safety tips can you give me? Мама дай! Наконец-то Леон начал передвигаться самостоятельно по дому… Вместе с этой радостью пришло много переживаний по поводу того, как обезопасить гиперактивного и любознательного малыша… Больше всего его интересуют розетки, которые я закрыла специальными заглушками. Помимо розеток у нас панорамные окна с балконами- придётся ставить защиту. Прячем все провода, чайники с кипятком, любое стекло и вазы, которое может разбиться и покалечить Леона. Одна девушка на днях порекомендовала мне закрепить телевизор, чтобы он не упал на малыша. И купить бабочку для головы от ударов малышей- Леон часто заваливается на бок и бьется головой. Какие ещё советы по безопасности вы можете мне дать?

A post shared by Voevodina Oksana (@rihanapetra) on


 

 
tocka.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.