По цели 22 часа поминати под урнатините, во Турција е спасено тригодишно момче. Премрзнато, без храна и без вода, малечкото конечно е на сигурно, а емотивно видео од спасувањето сподели Хакан Копур, новинар во националната телевизија ТРТ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.