Бојан Васиќ, фронтменот на групата „Безобразно зелено” од Србија, починал вчера, а од него се прости неговиот пријател Дејан Цукиќ со објава на Фејсбук.

Каков ужасен ден беше вчера, Се повратив едвај по шокот за загубата на Гру, а сега не напушти уште некој многу близок, напиша тој.

Пејачот Гру почина во вода во Земун, а ќе биде погребан во четврток. Зад себе остави два сина и сопруга.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.