Стефани Лов, сопруга на познатиот британски водител Филип Скофилд, кој пред неколку дена по 27 години брак и две деца призна дека е хомосексуалец, јавно се огласи.

Во интервју за The Sun рекла: Моравме да се соочиме со емотивно најболниот период во нашите 27 години брак.

Скофилд и порано во телевизиско интервју признач дека знаел дека е геј во моментот кога се женел, а The Mirror пишува дека Стефани не планира да се разведе од него.

Мислев што е тука е, ќе морам да го оставам позади бидејќи сум среќен, појаснил Скофид на кој начин се носел со сознанието за својата сексуална ориентација.

Тој додал дека бил наивен бидејќи верувал дека ќе може да ја потисне својата сексуалност за време на бракот, но мислел дека ќе може бидејќи е среќен во бракот. Тој додал дека ќерките Моли и Руби го поддржале.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.