Директор на Клиничкиот центар Војводина Едита Стокиќ прочита писмо на девојче чии татко работи во нејзината установо .Ќерката се жали што малку време поминува со својот татко и ја моли да и помогне.

Ова писмо го разнежни целиот Балкан поради чистото срце на едно дете кое не е свесно зошто нејзиниот татко мора постојано да е на работа поради короната наместо дома.

Драга Едита ве молам да му дозволите на мојот татко годишно пет или шест дена. Сакам повеќе да сум со него-вели во писмото полно со срциња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.