Според статистиката на една американска агенција за посредување при запознавање партнер, овие пет реченици се најчести изговори поради кои мажите бегаат од брачните обврски

1. „Таа сака да биде шеф“

Секој понекогаш сака да биде доминантен, па така и жените. Поради таквите карактеристики успешно се заклучени договорите на работа и направени се кариери.

И додека поголемиот број мажи посакуваат доминантни жени со самодоверба во спалната соба, било каков успех на други полиња во животот кај нив предизвикува паничен напад. Но, врската и бракот подразбира рамноправност на партнерот на сите подрачја.

2. „ Таа сака да ме промени“

Жените се способни да сакаат еден маж безусловно. Не, жените не сакаат да ве променат само затоа што мислат дека би требало да ги фрлите старите патики во ѓубре или ако искрено признаат дека вечерта помината со видео игри не ја сметаат за врвна забавата.

3. „Таа премногу е посесивна“

Признаваме, постојат жени кои претеруваат со проверување на своите партнери, но сите жени не се такви. На пример, кога преку телефон ќе праша каде сте, не ја интересира само ваша локација. Не мисли дека сте на сомнително место и со сомнително друштво, туку сака да знае кога ќе се вратите дома и дали ќе стигне да направиме вечера пред тоа.

4. „Таа премногу е несигурна“
Од детството сме изложени на фотографии на совршени женски тела, приказни за успешни службени директори и шеги на најпознатите комичарки. Да, жените понекогаш се несигрни во своето тело, интелегенцијата и сакаат маж кој ќе разбере дека повремената диета е целосно нормална работа.

5. „Таа премногу зборува со својата мајка“
Жените претеруваат со разговорите со својата мајка? Да, но кој претерува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.