Пејачот Милош С. (39) кој беше уапсен во Крагуевац поради обид за убиство на своите колеги од бендот, наводно при апсењето успеал да повреди и еден полицаец.

Милош во локалот се скарал со колегите од бендот, а потоа излегол надвор за да земе нож.

Замина до автомобилот и зема нож долг 12 сантиметри, по што почна да ги боде колегите, а полицијата стигна и го уапси пејачот, кој заврши во болница, открива извор за медиумите.

Меѓутоа, во болницата се случил хаос.

Милош се обидел да избега од болницата, а притоа повредил полицаец кој го спречил да избега, се открива во медиумите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.