Македонци кои живеат и работат во Мелбурн, Австралија се испотепале во црквата „Св. Димитрија“ во Спрингвел. Причината не е јасна, објави порталот Фаланга.

Погледнете го видеото:

Ова е трет конфликт помеѓу верниците и свештенството под раководството на Митрополитот Петар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.