Патот од Прилеп кон Ресен кај клучката Крклино од вчера е затворен заради наводно изведување на градежни активности или заради расфрлано ѓубре, дива депонија, од население кое живее под и над патот, пишуваат корисниците на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.