Познатиот битолски билдер и некогашен кандидат за градоначалник, Зоран Лазаровски – Паљото, познат по своите комични видеа, вчера му се обрати и на американскиот кандидат за претседател Џо Бајден:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.