Системот за продажба на возни карти во Железницата во Црна Гора падна во вторникот, а сите вработени во Службата за информации биле на боледување.

Информацијата од Железницата ја потврдиле за весникот „Ден“ од Подгорица.

Поради тоа што системот паднал, службениците на патниците им пишувале рачно карти за локалниот и за меѓународниот сообраќај.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.