Фудбалерот на Арсенал , кој се женеше завчера , а кум му беше турскиот препседател Ердоган , реши заедно со сопругата , Мис на Турција Амине Ѓулсе да се откажат од свадбените подароци.

Свадбата се одржа во Истанбул , каде над 300 гости уживаа во веселбата во луксузен хотел на Босфор.

Иако во Турција е обичај младоженците да се даруваат со скапи подароци и злато , младоженците побараа гостите да вложуваат во фонд за лекување деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.