Машките сакаат убави девојки, но доколку ги направи овие грешки, ниту најубавата девојка нема да биде интересна за момчето.

Зависна од комуникација

Момчето нема да ви пријде ако висите на телефонот и пишувате цела вечер. На телефоните местото им е во ташничката, а истото важи за слушалките.

Претерано отворена

Жените воспоставуваат врска така што го отвораат срцето, додека фраерите сакаат малку мистерија. Наместо веднаш да му ги откриете сите тајни, почнет3е разговор со нешто како: „Тоа е еден од најубавите часовници што сум ги видела. Постои ли некоја приказна за него?“

Преголемо женско друштво

Машките знаат дека секоја дама која е со вас во друштво ќе го домерува и дека заеднички ќе го коментирате штом се тргне. Со други зборови, што повеќе пријателки има со вас, поголема е можноста за негова грешка затоа што повеќе жени за машките значи повеќе критериуми на кои мора да им удоволи.

Тој го завршува разговорот … засекогаш.

Акот тој мора да ја каже последната реченица, значи дека не сте му оставиле пристоен простор да ве праша за брјот на телефонот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.