Оваа недела започнува со бројот 5, а нумерологот и астролог Стефан Драгојловиќ открива што може да очекуваме во наредните денови.

Неделата во која влеговме започнува со бројот 5, што значи дека ова е една од ретките прилики во годината кога можеме да направиме сè. Како што откри нумерологот и астролог Стефан Драгојловиќ во емисијата „150 минути“ на Prva, доаѓаат денови кои носат многу пари и кога можеме да влијаеме на нашата судбина.

„Оваа недела започнува со бројот 5. Многу интересен понеделник бидејќи е прв овој месец, но самиот овој 12-ти месец е многу специфичен. Бројот 12 е мистичен, историски и религиски, има 12 хороскопски знаци и воопшто ова бројот често се повторува. Меѓутоа, вчера беше петтиот ден од 12-тиот месец, ова е и неделата на бројот 5. Затоа, кога ќе го собереме сето тоа, имаме ангел чувар кој е посебен затоа што го открива клучот на универзумот со сите негови сили, а тоа е многу ретко“, изјави нумерологот и додаде:

„Треба да бидеме во мир и да се смириме, да ги исфрлиме сите негативни чувства, сè што нè загрижува, мачи, сите оптоварувања што ги имаме. Ангелите чувари никогаш не се мешаат во нашите одлуки додека не го побараме тоа. Ова е недела на врска и поврзаност и со луѓе, и со ангели.Треба да се поврземе и да кажеме што сакаме, а можеме да посакуваме што сакаме. Ништо не е премногу, сè ни е дозволено, од полагање испит до екстремно големи желби. Не смееме да се ограничуваме. Ако сакате да бидете милионер, кажете го тоа јасно“, рече Драгојловиќ и откри дека заштитниот код треба да биде напишан со сина боја.

„Оваа недела дава многу пари. Секој треба да го запише заштитниот код 8655. Ова е шифрата што оваа недела ги штити луѓето од магии, зли духови и разни блокади. Мораме да внимаваме што зборуваме, бидејќи оваа недела во влијае да можеме да баксузираме некого. Ќе ја имаме оваа ситуација околу Божиќ и Велигден. Кога бројот ќе се повтори со бројот на неделата, тоа е двојно зголемена енергија на одредена планета и тогаш можеме да правиме што сакаме. Ова се случува неколку пати годишно, но тоа е моментот кога можеме да влијаеме на судбината и да ги искористиме максималните капацитети во однос на нашите животи“, вели астрологот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.