Оваа мозгалка го збудале светот и само малкумина можат да ја решат

Калеидоскоп 29.05.2020 / 22:33

Вистински хит на социјалите мрежи е една мозгалка која как што тврдат психијатрите можат да ја решат само еден процет од луѓето во светот.

За што се работи

На билјардски топчиња се прикажани осум топчиња. Задачата е од нивните бројки да го добиете збирот 30.

Ви напоменуваме дека е многу важно дека се работи за топчиња за билијард.

Доколку не можете да ја решите, погледнете го видето, таму е решението.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.