На една свадба веселбата малку беше над просекот, посебно кога кумата реши да се качи на кровот и да крши керамиди.

Сватовите и гостите ја поддржаа во нејзината луда, но „генијална“ идеја, а ситуацијата кулминираше кога таа направи голема дупка на кровот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.