Слободан Милошевиќ од синот Марко ја имаше снаата Милица. Таа во деведесеттие години живееше во вистински луксуз во својот дом во Пожаревац.Таа прва во Србија вгради силикони. Со сопругот имаат и син кој исто така се вика Марко.

Милица редовно го носеше синот кај свекорот додека тој беше во Хаг.Поради тоа Слободан и беше многу благодарен и често велеше дека Милица е најдобрата снаа.

Марко сениор пак по симнувањето од власта на неговиот татко избега во Русија, се прежени и доби ќерка со некоја Русинка. Не дојде во Србија дури ни за погребот на таткото во Пожаревац

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.