Загадувањето во Бангкок е во големи размери. Граѓаните не излегуваат, а ако мораат носат маска, а при тоа кашлаат, се гушат и искашлуваат крв.

Дел од нив и повраќаат и се црвени во очите. На социјалните мрежи дел од граѓаните покажаа како моментално живеат таму.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.