Украинска манекенка, Јана Орфејева, како што неодамна открија странските медиуми е најплатената љубовница во светот. Таа е љубовница на саудискиот принц и затоа секојдневно на нејзината сметка легнува голема сума на пари.

Јана има 22 години, на социјалната мрежа на Инстаграм има околу 130 илјади следбеници, а судејќи според фотографите, многу сака да патува. На социјалните мрежи е доста активна, притоа објавувајќи фотографи од луксузни дестинации, облечена во брендирана облека, а понекогаш објавува и разголени фотографи притоа истакнувајќи ја својата фигура.

Кога таа патува, нејзиниот љубовник се труди ништо да не и недостига, па така со нејзе во приватен авион патува и нејзиното куче.

Сепак, Јана не патува секогаш сама, односно кога и принцот ќе и се придружи, тогаш селедуваат голем број на подароци. Една фотографија покажува дека принцот и подарил прстен од специјална изработка на „Графф“, кој што чини околу 200 илјади долари, како што наведуват странските медиуми тоа е и ситница.

Иако има се и повеќе од потребно, таа како платена љубовница дневно заработува по 4.500 евра, пишува „Дејли стар“. Што значи дека ова млада Украинка неделно зарботува по 31.500 евра.

Како што се наведува, таа на овој начин заработува последните три години, а судискиот принц покрај фиксната плата и дарува и скапоцени подароци, а од време навреме и подарува и додатни парични износи.

Ова атрактивна Украинка заработените пари ги вложила во недвижнини, односно си купила станови во Москва и Киев.

Руските медиуми тврдат дека саудискиот принц има свој харем во кој ги „сместува“ жените, а според некои информаци, Јан Орфејева се задржала најдолго во куќата на принцот, дури три години.

Како што се шпекулира, та заработила повеќе од 4 милиони долари додека престојувала во Саудиска Арабија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.