Љубителите на домашни миленици имаат нов хит на социјалните мрежи. Тоа е мачорот Мерлин кој има стотици илјади обожаватели. Мерилин е од расата  Ragdoll и хималајска мачка и секогаш изгледа налутено.

Погледнете го, ќе се заљубите.

 

View this post on Instagram

 

Sound up to hear the sweet sound of Merlin not giving a flying fluff.

A post shared by Merlin The Mad Ragdoll (@merlinragdoll) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.