Арчи Линдхурст, синот на Николас Линдхурст, најпознат по улогата на Родни во легендарната серија „Сплетки“, пронајден е мртов во семејниот дом.

Починатиот Арчи тргнал по стапките на татко му и станал актер, а полицијата неговата смрт ја смета за природна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.