Снимката на која беше нападната познатиот американски актер Арнолд Шварценегер на натпревар во Јужна Африка ги загрижи многу фановите, а причината за нападот не беше откриена.

Сега има ново видео кое може да се слушне како напаѓач, додека го „влечат“, извикува: “Помогни те ми ми, ми треба Ламборгини!”

Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка додека присуствуваше на спортски настан во “Арнолд Класик Африка” во когресниот центар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.