Традиционалното китење на подводната екла во Охрид е откажано поради смртта на градоначалникот на Општина Охрид, д-р Јован Стојаноски, , информираат клубот за подводни дејности „Охрид“ и нуркачкиот центар „Амфора

Градоначалникот Јован Стојаноски беше голем вљубеник на спортот, на градот Охрид и на Охридското Езеро, посебно залагајќи се за негово зачувување за идните генерации, стои во дописот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.