Откажаа кочниците: Возачот скокна, на патниците како им е пишано…

Калеидоскоп 30.06.2019 / 19:15

На автобусот му откажале кочниците на удолница, па возачот се спаси, а на патниците како им било пишано така

Капетанот последен го напушта бродот, но човеков не е никаков капетан, туку обичен возач на автобус, кој смета дека тоа правило не важи за него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести