Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајна несреќа во Лос Ангелес, во која нејзиниот автомобил се превртел од силината на ударот. Според странските медиуми, Оскаровката во моментот на несреќата била во автомобилот, односно кога друго возило удрило во страната на нејзиниот автомобил.

Во видеото објавено од TMZ, се чини дека актерката смета дека нејзиното возило имало приоритет на патеки во пресекот.
Порталот објави и дека актерката е пренесена во болница и се пожалила на болка. Таа била свесна и во стабилна состојба во моментот кога амбулантните возила ја возеа. Сè уште не се знае кој е возачот на другиот автомобил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.