Нургул Јешилчај е една од најпознатие турски актерки. Но, малкумина ја знааат по нејзиното вистинско име. Таа е попозната како Ѓулсерен од серијата „Парампарче“ која се прикажуваше и кај нас. Нургул ослабе дури 20 килограми и сега речиси е непрепознатлива.

Таа има 44 години и со сопругот од кој се разведе пред неколку години имаат еден син.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.