Видео од онлајн предавањето по патологија на Медицинскиот факултет во Белград стана хит откако сопругата на професорот Иван Боричиќ се обиде незабележително да излезе од собата лазејќи.

Она црвеното што го гледате е жена ми, шегувајќи се на своја сметка вели професорот.

Професорот Боричиќ и летово беше ѕвезда на „Твитер“ откако се рашири фотографија од неговиот усен испит, кој реши да го одржува во ладовината на сенките во дворот на факултетот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.