Во кафулето „Ликвид“ во Охрид, младите охриѓани го поздравија изборот на диџејот – среде музика да им го пушти поздравот од техничкиот премиер Оливер Спасовски за денот на Ромите, каде тој зборува ромски јазик.

„Теовел еменге буте бершенѓе обиџуко“ покрај тоа што стана хит на социјалните мрежи, сега свое место најде и во ноќните држуби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.