Среќен ден во Регионалниот вакцинален пункт во Охрид – коментира Шило Магазин, објавувајќи ја веста за прво запросување на вакцинален пункт во земјава.

Успешна ревакцинација и прво запросување. Регионалниот вакцинален пункт Охрид им посакува многу убави моменти, среќа, берикет и многу дечиња и успеси во животот на новиот млад брачен пар Кристина Андреска и Јордан Мојсоски од Охрид – стои во објавата на порталот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.