Граѓанското здружение „Охрид SOS“ ја прикажа состојбата на плажите на брегот на Охридското Езеро по рушењето на дивоградбите од страна на Општина Охрид.

Скршени стакла, рѓосани железни конструкции, штици со шајки и секаков шут e расфрлан на плажите на Охридско Езеро. Дали Општина Охрид ништо не правеше со месеци во врска со дивоградбите за да почне неплански да урива кога ќе почнат да доаѓаат туристи и да гледаат депонии наместо плажи!?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.