Нова атракција за туристите во Охрид. Споменик на несовесноста и негрижата за градот. Каде се инспекциските служби, владее ли законот во Охрид? Охрид ова не го заслужува!

(фото FB Здравко Чорбески)

извор Охрид1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.