На Јутјуб каналот се појави видео од полетување на авион од охридскиот аеродром во Македонија.

Прекрасната глетка која ја снимил овој патник остави многумина без зборови.

Станува збор за полетување на авион за време на септемвриско зајдисонце во Охрид каде се забележува охридското езеро веднаш по полетувањето.

Глетката ја збогатува портокаловата боја на езерото во кое се слеваат последните зраци од сонцето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.