Стотици расположени сноубордери и скијачи во карневалски и костими за капење овие денови се дел од фестивалот „Грелка фест 2021“, кое се одржува во ски центарот Шерегеш во југозападен Сибир. Најлудата журка во Русија трае четири дена, а посетителите уживаат во изборот Мис Шерегеш, екстремни скокови и богата музичка програма. Овогодинешниот слоган на фетивалот гласи „Сонце како на Тајланд, снег како во Австрија, забава како на Ибица“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.