На социјалните мрежи се појави фотографија од облак во форма на срце кој излезе од кратерот на Етна.

Облак во форма на срце излезе од кратерот на Етна. Порака за љубов, охрабрување, за надминување на сериозната здравствена закана од Ковид 19 и огромното страдање на кое многумина беа подложени. Порака со надеж испратена од вулканот Сицилија, која никогаш не престанува да приредува спектакл и емоција, напиша Давиде Дистефано на својот фејсбук профил постирајќи ја фотографијата која самиот ја направил.

Posted by Davide Distefano on Thursday, May 7, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.