Словачката полиција објави снимка на која се гледа како автомобил удира пешак на пешачки премин.

Со видеото, од полицијата порачуваат дека треба да се биде крајно внимателен на пешаките премини.

Сообраќајната несреќа се случила кога „Хјундаи“ управуван од 38-годишна жена удрило во 21-годипна девојка. Ниту едната од нив немала алкохол во крвта. девојката пешак претрпела лесни повреди – објави полицијата повикувајќи на максимална внимателност со оглед на тоа што ваквите несреќ може да завршат многу полошо.

Видеото (вознемирувачко) може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.