Членовите на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид и оваа година Стара нова година ја најавија на необичен и атрактивен начин. Со Василичарски оган под вода тие од Охридското Езеро им ја честитаат Стара нова година и Василица на православните христијани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.