Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек“, на креативен и несекојдневен начин реализираа уште една подводна еко – акција во Охридското Езеро.

Членовите на нуркачкиот центар од езерото извадија лименки од пијалоци, пластични шишиња и друг отпад кој несовесните граѓани го имаат фрлено во водите на езерото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.