Меган Маркл и принцот Хари изгледа го пронјдоа домот од соништата во Лос Анџелес, во кој ќе се преселат по кратката авантура во Канада и по заминувањето од кралското семејство.

Иако станаа финансиски независни, изгледа дека апетитите не им се намалија.

Британскиот The Sun пишува дека нивниот нов дом на Беверли Хилс е луксузната вила која му припаѓала на глумецот Тајлер Пери и чини околу 18 милиони долари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.