Српското обвителство подигна ново обвинение против Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената српска пејачка Јелена. Обивнителството се надева дека овој пат доказите се цврсти и оти судот ќе го осуди.

Зоран, наводно, на 2 април 2016 ја донел Јелена на насипот во Борча да трча, а со нив била и ќерката Јана.

Во еден момент, Зоран се спуштил долу под насипот додека ќерката останала на патеката. Набрзо потоа ја удрил со остар предмет, а таа продолжила да бега, но Зоран ја стигнал и и` задал уште неколку удари по што избегал.

Јелена починала на лице место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.